Warning: Creating default object from empty value in /domains/xhorizons.com/public_html/cnt/plugins/media-tags/media_tags.php on line 42
Royal DSM – wielobarwna zmiana | Agencja interaktywna XHORIZONS
Royal DSM – wielobarwna zmiana

DSM to globalna firma zajmująca się pracami naukowymi z dziedziny materiałów, chemii, zdrowia oraz produktów żywieniowych.

DSM podeszła do rebrandingu całościowo, nowa marka, nowa tożsamość miała docelowo składać obietnicę „Nauki oświeconej. Jaśniejszych dni”. System wizualny firmy miał określać czym głównie firma będzie się zajmowała i co dla niej jest najważniejsze w przyszłości „Zdrowie-Żywienie-Produkty”. Wszystkie działania i transformacja firmy miała poprzeć nową wizję misji społecznej – stworzenia lepszego (jaśniejszego) życia dla ludzi współczesnych i przyszłych pokoleń.

Wyniki rebrandingu były dość zaskakujące i w daleki sposób odbiegające od poprzedniej skostniałej identyfikacji wizualnej firmy. Nietypowa była także inauguracja nowe rebrandingu. W lutym, 2011, 22 tys pracowników w 49 krajach, otrzymała zaproszenia na specjalne wydarzenie. W 134 kinach na całym świecie zobaczyli 45 minutowy film, w pokazana została historia marki DSM.

Identyfikacja została dość dobrze przyjęta, a marka rozpoczęła globalne działania przy rozpowszechnianiu nowej identyfikacji wizualnej firmy.

Logotyp jest bardzo dobrym przykładem jednego z nurtów brandingu, w którym głównym elementem są przenikające się wielokolorowe znaki. Dzisiejsza technologia nie ogranicza nas już tak bardzo, a wydruki kolorowe stały się codziennością. Chcąc stworzyć znaki bardziej żywe i wyróżniające się spośród setek kropek oraz prostokątów, projektanci zaczęli tworzyć formy bardziej skomplikowane, a motym przenikania kolorów staje się od dłuższego czasu jednym ze standardów.

Poniżej przedstawiliśmy także kilka nagradzanych projektów w konkursie EULDA (the European Logo Design Annula) projektowane w podobnym trendzie.